Mini-kemp v Liptovskej Kokave

23. júl 2013

 

 

Kemp v Liptovskej Kokave je vlastne iba taký mini-kemp vo dvore. Zmestí sa sem len zopár stanov a karavanov. Ak hľadáte tiché, rodinné prostredie, je to ten pravý kemp pre vás. Zo stanu budete mať nádherný výhľad na Kriváň, ráno vás zobudí kohút a každý deň poteší úsmev sympatickej Jany, ktorá má kemp na starosti.

 

 

 

Poloha

Kemp nájdeme v Liptovskej Kokave. Z diaľnice medzi Lipt. Mikulášom a Popradom zídeme pri obci Liptovský Peter a pôjdeme smerom na Pribilinu. Prejdeme Pribilinu a na konci obce zahneme vpravo. Prejdeme cez úzky most ponad riečku a budeme pokračovať ďalej do Liptovskej Kokavy. Hneď ako vojdeme do Kokavy, uvidíme tabuľu, ktorá nás ku kempu začne navádzať. Tabule nás spoľahlivo dovedú až k bráne rodinného domu, kde sa mini kemp nachádza.

 

 

Ubytovanie

Ubytovanie je možné v 2 izbách (2- posteľovej a 5-posteľovej) alebo vo vlastnom stane či karavane. Stanuje sa na záhrade. Záhrada je rovná, pokrytá trávou, pekne vykosená. Keď sme si postavili stan až celkom dozadu pod lipu, poobede a večer sme ho mali v tieni.

V kempe je, vzhľadom na jeho veľkosť, obmedzený počet miest a tak máte záruku, že tam nikdy nebude príliš hluk a ruch.

 

 

Vybavenie a služby

Kemp má len jedno WC a kúpeľňu – spoločné pre ženy aj mužov. To však nebol najmenší problém, pretože v kempe bolo naozaj len zopár ľudí a pekne sa dalo odsledovať, kedy je kúpeľňa obsadená. K dispozícii sú dve sprchy, dva záchody a jedno umývadlo so zrkadlom. Všetko čisté a voňavé.

Ubytovaní hostia môžu využiť kuchynku. Môžu si variť na plyne, je tu chladnička, kuchynská linka, taniere, poháre, príbory, nožíky…všetko čo potrebujete k bežnému vareniu a stolovaniu. A samozrejme tu nájdeme stôl a stoličky. Kuchynka nám veľmi pomohla, pretože v čase nášho pobytu boli dosť studené rána (5°C) a raňajky v stane by boli značne nepríjemné. V kuchynke bolo teplo a príjemne.

V záhrade je ohnisko s lavicami (drevo sa dá kúpiť) a zopár prenosných stolov.

V kuchynke je mnoho zošitov, brožúr a obrázkových propagačných materiálov, v ktorých môžete nájsť inšpiráciu pre výlety v okolí.

 

 

 

Pre deti a ostatné hravé tvory

Žiadne veľké ihrisko na záhrade nie je. Ani žiadne iné atrakcie pre deti. Napriek tomu sa tam naše deti stále chcú vrátiť. Už sme boli v mnohých kempoch, ale oni chcú ísť „tam do toho kempu kde býva Jana“. Neviem presne, čo im tak učarovalo.

 

 

Kam na výlet v okolí

Kemp sa nachádza na Liptove. To znamená obrovské množstvo možností, ako stráviť deň. Z jednej strany sú Západné Tatry a Vysoké Tatry, z druhej strany sú Nízke Tatry.

V Západných Tatrách odporúčame pre deti napríklad vychádzku do Žiarskej doliny a návštevu Medvedej štôlne.

V Nízkych Tatrách sa môžeme ísť pozrieť na Chopok alebo do niektorej z jaskýň v Demänovskej Doline alebo do Stanišovskej jaskyne. Ak sa vám chce cestovať kúsok ďalej, je tu ešte Važecká jaskyňa.

Na západnom brehu Liptovskej Mary, povyše Bobrovníka je Archeoskanzen Havránok.

Na severozápad od Mary leží obec Lúčky, kde si možno pozrieť Lučanský vodopád. Neďaleko obce začína značkovaná trasa na Liptovský hrad, ktorý je najvyššie položenou zrúcaninou na Slovensku.

Pod Liptovským hradom sa môžete okúpať v plytkom termálnom jazierku.

Na sever od Mary sú dve krásne, rozmanité doliny – KvačianskaProsiecka.

Na severnom brehu Mary je tiež Kontaktná zoo.

Okrem toho ležia v blízkosti Liptovskej Mary dve väčšie mestá: Ružomberok a Liptovský Mikuláš. No a samozrejme samotná Liptovská Mara ponúka možnosti kúpania a vodných športov.

V Ružomberku je zrúcanina hradu Likava.

Pár kilometrov južne od Ružomberka sa nachádza Vlkolínec.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *