ATC Bojnice

3. júl 2012

 

 

Kemp nad Bojnicami je môj obľúbený. Malý, tichý, čistý, s priateľským a ochotným personálom a množstvom tieňa. Asi aj preto je taký populárny a niekedy je tak plný, že človek musí veľmi hľadať, aby našiel miesto aj pre seba.

Tento rok sme boli svedkami toho, ako sa priestor začal vo štvrtok podvečer pomaly plniť a v piatok večer sa takmer nedalo dostať k sprchám. Stany, karavany, prívesy, motorky, dodávky a autá stáli úplne všade. Zaujímavé na tom bolo, že sme tam boli asi jediní Slováci. Aj keď…keď sa nad tým zamyslím, vôbec to nebolo ojedinelé. Nepamätám si slovenský kemp, kde by sme zažili aspoň štvrtinu slovensky hovoriacich hostí.

 

Poloha

 
Autokemp Bojnice sa nachádza asi 2 kilometre za Bojnicami smerom na Šútovce a Nitrianske Rudno. Tento malý kemp leží tesne pri ceste, v tieni vysokých stromov. Povrch je relatívne rovný. Môžeme si vybrať medzi trávou a popadaným ihličím.

 

Ubytovanie

 
Ubytovanie je možné vo vlastných stanoch, karavanoch a prívesoch, alebo si môžeme prenajať chatky (3-posteľové), či bungalovy (6-posteľové).

Napriek tomu, že kemp je tesne pri ceste, nie je tam nadmerný hluk. Ak sa niekto rozloží hneď z kraja, je možné, že ho budú autá a najmä motorky rušiť. Na druhej strane, pri kuchynke je však takmer úplne ticho.

Kemp leží v lese. Sú miesta, ktoré sú celý deň v tieni, alebo polotieni, ale aj také, kde pol dňa páli slnko.
 

 

 

Vybavenie a služby

 
Uprostred kempu je pre všetkých návštevníkov k dispozícií veľké ohnisko s lavicami okolo.

V kempe je kuchynka. V kuchynke je asi 20 umývadiel a elektrické zásuvky.  Elektrické dvojplatničky sa požičiavajú na recepcii. Pri kuchynke sa nachádza niekoľko drevených stolov s lavicami.

Pred kuchynkou trčí zo zeme trubka, ktorá je dostatočne vysoká na to, aby sa ňou dali napúšťať vysoké fľaše a kanistre.

Zazrela som tam pračku. Neviem, či funguje.

WC, sprchy a umyvárky sú v priestrannej murovanej budove. Teplá voda tečie non-stop. Zariadenia boli vždy čisté, aj keď bol kemp plný.

V areáli kempu sú smetné koše, ktoré sa pravidelne, každé ráno vyprázdňujú.

Hneď pri vstupe do kempu je malá reštaurácia. Vedia zabezpečiť stravovanie formou polopenzie. Varia dobre (najmä polievky sú výborné), ale málo… Nájdeme tu klasiky ako vyprážaný syr a rezeň, bryndzové halušky, pirohy, cestoviny, kuracie a bravčové mäso, párky a zopár šalátov. Dá sa sedieť vonku aj vnútri.

Areál aj sociálne zariadenia sú v noci poriadne osvetlené.
 

 

 

Pre deti a ostatné hravé tvory

 
Vedľa recepcie je malé detské ihrisko s hojdačkami, domčekom, vláčikom, preliezkou a malou šmykľavkou. Na jednej strane je fajn, že na ihrisko vidno z reštaurácie. Rodičia sa môžu v pokoji najesť a mať deti neustále na očiach. Problém je, že ihrisko je tesne pri vjazde do kempu. Od hlavnej cesty ho delí nie vždy zavretá závora a asi 40 metrov asfaltu. Nie je teda možné, aby som tam poslala malé deti bez dozoru. Tento rok sme uvážili, že 3 a pol ročná Zoja má už dosť rozumu a nepôjde sa prechádzať na cestu…a zverili sme jej Benjamína do opatery. Aj tak som sa však chodila každých pár minút pozerať, či sú ešte tam.  🙂

Pri detskom ihrisku sú dve veľké, lavičkové hojdačky.

 

Kam na výlet v okolí

 
K najväčším atrakciám patria samozrejme Bojnický zámok a Bojnická zoo.

Okrem toho sa v Bojniciach nachádza Múzeum Praveku a termálne kúpalisko.

Poniže kempu je kaplnka Kalvárie ktorá začína dole pri ceste, tesne za značkou označujúcou koniec Bojníc.

Južne od Prievidze, pri obci Cígeľ sa nachádza Hornonitriansky banský skanzen.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *