Kemp Jasov

23. jún 2013

 

 

Keď sme dorazili do kempu, pršalo. Ba čo pršalo…! Lialo ako z vedra. Chvíľu sme sedeli v aute a čakali sme, kým prestane. Neprestalo, len sa trochu umúdrilo a začalo len normálne pršať. Všade bola voda. Aj na tráve, aj vo vzduchu, aj na dlážke v kempových umyvárkach. Jediné čo v celom kempe žiarilo bol úsmev mladíka ktorý nám ukázal cestu k stanovej lúčke. (Mimochodom, v kempe je veľmi kamarátsky, ochotný a veselý personál!)
 

Celé mi to tam prišlo nepriateľské a tiesnivé. Prvý dojem – nesprávny dojem. Do rána sa obloha rozjasnila, po celom kempe poletovala vôňa líp a my sme mali druhú šancu poobzerať sa dookola. Bolo nám tam príjemne, dobre sme si tu oddýchli a radi sme sa každý večer vracali späť.

 

 

Poloha

Kemp Jasov sa nachádza v dedinke Jasov, na hranici Slovenského Krasu. Na to, aby sme sa dostali k bráne kempu, musíme odbočiť z hlavnej cesty (ak ideme od Košíc, budeme odbočovať vľavo v neprehľadnej križovatke v centre obce), prejsť cez železnicu, okolo barokového premonštrátskeho kláštora a cez most. Za mostom budeme odbočovať opäť vľavo.

Netreba sa zľaknúť, brána je niekedy zavretá aj v neskoršie ráno. Nemusí to znamenať, že je kemp zavretý.

 

 

 

Ubytovanie

V kempe je možnosť ubytovania v chatkách, chatôčkach a bungalovoch rôznych veľkostí a tvarov. Niektoré majú vlastné sociálne zariadenie.

Pre stany a karavany je vyhradená  rovná trávnatá plocha pod lipami. Dva veľké stromy zabezpečujú dostatok tieňa počas celého dňa. Po dlhom čase sme spali na naozaj rovnej zemi.

 

 

Vybavenie a služby

V kempe je reštaurácia s barom. Neskúsili sme.

Sociálne zariadenie je spoločné, umiestnené v budove blízko trávnatej plochy. Počas nášho 5 dňového pobytu boli záchody, sprchy a umývadlá čistené raz – deň pred naším odchodom. Faktom je, že sme boli asi jediní hostia a ako sme si nechali, tak sme našli. V ženskej časti boli funkčné len 2 záchody, pričom na jednom boli iba posuvné dvere, ktoré sa nedali poriadne zavrieť a na druhom boli dvere zaseknuté o podlahu. Pri plne obsadenom kempe by to bolo značne nepríjemné, teraz nám to vôbec nevadilo.

V kempe je možnosť pripojenia na elektrickú energiu.

V areáli kempu je altánok a ohnisko.

 

 

 

Pre deti a ostatné hravé tvory

Pri terase reštaurácie je malé detské ihrisko s hojdačkami, jednoduchou preliezkou a malinkým pieskoviskom.

Súčasťou kempu je tenisový kurt, na ktorom sú aj basketbalové koše a futbalová bránka. Čiže také multifunkčné ihrisko.

 

 

Kam na výlet v okolí

Kemp Jasov nájdeme v Jasove. Priamo v dedine je Jasovská jaskyňa.
 

Pri Jasovskej jaskyni sa začína kruhový NCH Jasovská skala, ktorý vedie na skalu, okolo kláštorného cintorína a rybníka pri Jasove.
 

Najbližším veľkým mestom sú Košice. Košice ponúkajú program pre každého:
Botanická záhrada
Zoo
Historické centrum s tancujúcou fontánou
Veľmi pekný mestský park s veľkým detským ihriskom
Múzeum voskových figurín
Múzeum letectva
a iné
 

Jasov leží na hranici Slovenského Krasu. To znamená, že máme veľa možností turistiky:
Hájske vodopády
Filmový anjel v obci Háj
Zádielská tiesňava
Okrúhly Laz – valy slovanského hradiska
Ladislavova vyvieračka so stredovekou (zrekonštruovanou) kaplnkou
Turniansky hrad
Jasovský hrad (len zvyšky hradiska)
 
 

Kemp v Jasove je ideálne miesto pre dovolenku. Myslím, že keby sme tam boli dva týždne, mali by sme čo robiť.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Komentáre:

  1. Vdaka za cenne info a pekne fotky!

  2. Bohužiaľ, nemali sme sancu vyskúšať.. Boli sme na vyletes malou ochrnutou fenkou, ktorá je v kočíku pre psíky. Chceli sme sadnúť na obed vonku na terase, ale žiaľ nepríjemná čašníčka nás nepustila. Slušne som ju prosila, nedalo sa, že máme ísť inde. O 5 minút som rozprávala s ludmi čo tam obedovali a maltezakom na kolenách. Toto je Slovensko..nedakujem, vráti sa vám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *