Penzión Domaša

20. jún 2013

 

 

K Domaši sme prichádzali s trochou neistoty, ale s poriadnou dávkou nádeje. Vraj sú v okolí vodnej nádrže tri či štyri kempy! Snáď si jeden vyberieme… Začali sme pekne od severu a odviezli sme sa až na koniec cesty, ku kempu Valkov-Tíšava. Keďže sme hľadali niečo pokojné, tiché a tienisté, s aspoň minimálnym súkromím, otočili sme sa po zbežnom preskúmaní kempu na opätku a pobrali sme sa ďalej. Cestou ďalej na juh sme minuli niečo, čo tiež vyzeralo ako kemp, ale tam sme sa ani nezastavili. Už od cesty vyzeral veľmi podobne, ako ten predošlý.
Namiesto toho sme sa rozhodli vrátiť kúsok späť. Všimli sme si tam totiž tabuľu, ktorá informovala o možnosti kempovania, stravovania a ubytovania naľavo od cesty, pod stromami, na zelenej lúčke. Uvideli sme ju až na poslednú chvíľu a nechcelo sa nám zastavovať a otáčať sa. Začali sme si však uvedomovať, že lepší kemp už asi nenájdeme a ísť späť sa nám oplatí. Tak sme našli Penzión Domaša / Damaša (na každej z dvoch tabúľ pri ceste to bolo napísané inak). Bol to najlepší z možných svetov a nám tam bolo výborne. Postavili sme si stan v hlbokom tieni pri malej záhradke. Nebolo tam nikoho. Len traja rybári s pánom domácim sedeli pod slnečníkom na terase.

 

 

 

Poloha

Penzión Domaša nájdeme na východnom brehu vodnej nádrže Domaša. Ak ideme od severu, od Svidníka, prídeme k Domaši, prejdeme cez Turany nad Ondavou a o 2 kilometre prídeme k Penziónu Domaša, ktorý bude na ľavej strane cesty, medzi stromami.

 
 

Ubytovanie

V penzióne je možnosť ubytovania v izbách alebo vlastných stanoch a karavanoch. Izby sme nevideli, nemôžeme posúdiť. Plocha pre stany je trávnatá, zem je mäkká a rovná. Dá sa nájsť miesto v tieni, aj na slnku. Areál nie je oplotený, ale pán domáci má prehľad o všetkom a o každom, kto sa naokolo šuchne.

 
 

Vybavenie a služby

V penzióne varia. Nevieme ako a nevieme čo, pretože sme nestihli vyskúšať. Dá sa sedieť vonku na terase pod slnečníkmi alebo vnútri.

Sociálne zariadenie je spoločné a nachádza sa v budove penziónu. Na dolnej chodbe sú umývadlá a WC, na poschodí je aj sprcha. Všetko bolo čisté, voňavé, ako doma. Až som mala
zlý pocit, že im to tam zašpiním, keď prídem dnu v topánkach od trávy a prachu.

 
 

Pre deti a ostatné hravé tvory

Pred penziónom je ohnisko s lavičkami a stolom. Pri ohnisku je drevená hojdačka pre dve až tri osoby.
Pod terasou tiež nájdeme trávnaté volejbalové ihrisko.
V bezprostrednej blízkosti penziónu sa nedá kúpať, zato sú tu vytvorené podmienky pre rybárov.

 
 

Kam na výlet v okolí

Keďže je kemp pri Domaši, môžeme sa ísť okúpať. Nás to veľmi neláka, takže sme neskúsili a nemôžeme odporučiť.

Najbližším väčším mestom je Stropkov. Nachádza sa tu Technické múzeum a Zoo park.

Kto by chcel ísť ešte ďalej, môže zájsť do Svidníka, pozrieť si Skanzen rusínsko-ukrajinskej dediny a Park bojovej techniky.

My sme sa boli prejsť na lesný náučný chodník Tajch pri obci Pavlovce. Tak isto sme si zašli k rokline Zapikan pri obci Davidov.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *