Kemp Karpaty v Kuchyni

25. jún 2014

 

 

Je zaujímavé, že v okolí Bratislavy a Malých Karpát je relatívne veľmi málo kempov. Keď si uvedomíme, že Bratislava a okolie tvoria celkom výraznú turistickú atrakciu, je to takmer nepochopiteľné. Ale prevádzkovatelia a majitelia kempov, ktoré v tejto oblasti za posledné roky zanikli, by mi asi povedali niečo iné.

Kemp Karpaty si nás získal hneď ako sme prešli bránou. Malý, útulný, od sveta oddelený, tichý a čistý. Čo viac sme si mohli priať! Mali sme pocit, že majitelia majú k svojmu kempu vzťah ako k vlastnému dieťaťu, že si ho chránia, vylepšujú, strážia a snažia sa, aby bol čo najlepší v rámci svojich možností. Nič nebolo nasilu. Mali sme sa tam príjemne a veselo.

 

Poloha

Kemp Kuchyňa sa nachádza na okraji obce Kuchyňa, na západnom úpätí Malých Karpát. Je obkolesený listnatými lesmi a leží takmer na brehu vodnej nádrže Kuchyňa.

Či už ideme od Bratislavy alebo zo severu od Senice , odbočka ku kempu je jasne označená šípkou.

 

 

Ubytovanie

V kempe môžeme bývať vo vlastných stanoch a karavanoch, alebo si tam karavan prenajať. Plocha kempu je rovná, trávnatá a dobre udržiavaná. Keďže je kemp prakticky v lese, nie je problém nájsť tu tieň. Ak si postavíme stan či karavan blízko plota (na tej strane, kde sú sociálne zariadenia), budeme mať aj počas najdlhších dní v roku tieň už okolo 2-3 poobede.

 

 

 

Vybavenie a služby

V kempe je sociálne zariadenie: WC, sprchy a umyvárky. K dispozícií je mydlo, papierové obrúsky a toaletný papier. Všetko je pravidelne čistené a udržiavané. Teplá voda tečie 24 hodín denne.

Studenú vodu je možné si napustiť na niekoľkých miestach v kempe. Voda z týchto kohútikov, ako aj voda v kúpeľni je zo studne, a má špecifickú chuť. Deti najprv “fujkali“, ale po dvoch dňoch si zvykli.

Medzi vstupom do pánskej a dámskej časti soc. zariadenia nájdeme dvere do mini-kuchynky. Je tu elektrická jednoplatnička a dá sa tu umyť riad.

V areáli je jeden krytý altánok s lavicami a stolmi a zopár ďalších, nezastrešených stolov s lavicami. Taktiež sa tu nachádza zopár ohnísk.

V kempe je bufet/malá krčma s vonkajším posedením a večne bežiacim televízorom. Kúpite si tu čapované Svijany, kofolu a pochutiny ako tyčinky, utopence, keksíky a pod.

Kemp je v noci poriadne osvetlený.

Kemp je ohradený a brána sa cez deň aj v noci zatvára. Je preto takmer nemožné, aby niekto vošiel do areálu kempu nepozorovane.

 

 

 

Pre deti a ostatné hravé tvory

Pri bufete v kempe je detské ihrisko s preliezkou, hojdačkou, šmýkalou a trampolínou.
Na opačnej strane kempu sú ruské kolky a pri detskom ihrisku si môžete zahrať stolný tenis.

Asi 150 metrov od kempu je vodná nádrž Kuchyňa. Je tu možnosť rybárčenia, plávania, člnkovania, alebo môžete využiť možnosť zapožičať si potreby na stand-up paddling (požičiava sa v kempe).

V kempe si tiež môžete zastrieľať z luku.
Od brány kempu vedie bežecký okruh cez les, popri nádrži a späť ku kempu.

 

 

Kam na výlet v okolí

Kemp Kuchyňa je hneď pod Malými Karpatmi. Vedie odtiaľto niekoľko turistických a cykloturistických chodníkov.

Môžeme si vystúpiť na druhý najvyšší hrad Malých Karpát – na Vysokú (754 m.n.m.).
Z neďalekého Plaveckého Podhradia vedie značka na Plavecký hrad.
Z Plaveckého Petra si zas môžeme urobiť krátky okruh cez skalnatú Kršlenicu a jaskyňu Deravá skala.
Malé Karpaty sú popretkávané turistickými chodníkmi a každý si vyberie.

 

Do Bratislavy je to z Kuchyne len pol hodina cesty autom. Naše hlavné mesto a jeho najbližšie okolie ponúka nepreberné množstvo možností, či už sa rozhodnete ísť do prírody, do múzeí alebo galérií, alebo len tak sa poprechádzať po meste a uvidieť na čo natrafíte.

My sme boli v Detskom Múzeu, Prírodovednom múzeu a v Múzeu dopravy.
Ak ste prišli do BA s deťmi, odporúčame zoo, Botanickú záhradu a Medickú záhradu.
Na okraji Bratislavy nájdeme Kamzík, Devínsku Kobylu alebo Železnú studničku.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *