(Ne)zmokli sme, už sme tu

3. júl 2014

 

 

Je zaujímavé, že ľudia si pod pojmom „západné Slovensko“ predstavujú rôzne veci. Niektorí za západné Slovensko považujú len Bratislavu, Malé Karpaty a Záhorie. Iní to zas berú veľmi územno-správne a vidia pod tým Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj. Ja za západné Slovensko pokladám Oravu a všetko od Považia na západ. V každom prípade je to veľký kus zeme.

Už na začiatku sme vedeli, že tento rok nebudeme mať toľko času ako po minulé roky a museli sme si vybrať len jednu malú časť krajiny. Taktiež sme sa snažili vybrať výlety, ktoré by sa páčili všetkým členom našej výpravy. Ako som už spomínala, deťom sme toho veľa nasľubovali a plnenie sľubov nám zabralo práve tých 8 dní, ktoré sme si na dovolenku vyhradili.

Keby sme boli bývali ostali dlhšie, boli by sme podnikli ešte aspoň jednu prieskumnú výpravu do Malých Karpát. A možno aj dve. Pohorie plné lesov má určite čo ponúknuť, len treba byť trpezlivý a otvorený. Ja vlastne touto cestou Malým Karpatom ďakujem, že nás po celý týždeň z jednej strany chránili pred šírošírou rovinou za nimi (ľudia, ktorých nekonečné roviny privádzajú k šialenstvu ma pochopia) a umožňovali nám cítiť sa ako v horách.

 

 

Kemp sme si našli výborný. Presne taký, aký sme potrebovali. Aj jeden predsudok sme si v ňom zbúrali 🙂 : Jedno pekné poobedie prišla do kempu skupina českých motorkárov a postavili si stany tesne pri nás. V duchu sme zalomili rukami a pomysleli sme si, že ticho a pokoj asi skončili. Toľko chlapov pokope a ešte k tomu motorkárov a ešte k tomu  z Čiech!!! No to je stratené!!! Viete čo sa potom dialo každý deň? K večeru vždy dovrčali na motorkách, odstavili ich k stanom a potom sme o nich nevedeli až do rána, kedy sme mali výčitky, že ich naše deti budia svojim džavotaním. Tak to veru bolo. Keď po pár dňoch odišli, ostalo po nich čisto a upratané – tak, ako to má byť (to sa nedá povedať o skupine rodín čo ich vystriedali a nechali po sebe kosti z večere a zvyšky jedla pohodené na zemi).

Výlet sa skončil a my sme späť doma. Oddýchnutí, spokojní a šťastní.

 

Ak si chcete pozrieť, čo všetko sme pochodili, pozrite si mapu.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *