Jednoduchý prenosný záchod

 

 

Deti sú už dávno odplienkované, vedia sa pýtať na záchod, vedia aj pár minút vydržať, kým sa na ten záchod dopracujeme. Čiže: žiadny problém? Žiadny problém! Ak len nechceme ísť niekam, kde je záchod celkom od ruky a cikať len tak hockde do trávy nie je práve vhodné.

 

Napríklad taký kemp. Na WC niekedy treba ísť aj v noci, aj cez dážď, aj cez studené ráno a bohatú rosu, a pri malých deťoch hrozí, že treba ísť „teraz hneď a pred minútou bolo neskoro“.  Máme dve možnosti: Prvá – postaviť stan sa v tesnej blízkosti sociálnych zariadení a mať problém vyriešený. Druhá – postaviť si stan tam, kde sa nám páči a použiť nočník.

 

Prvá možnosť často krát nepripadá do úvahy, druhú možnosť sme skúšali a neosvedčila sa. Prečo sa neosvedčila? Nočník je pre maličké detičky – pojme malý objem. Pre 3 ročné dieťa je to niekedy na tesno. Keď sú deti dve, je nepostačujúci.  Navyše núti rodiča aby po každom použití zaniesol nočník vyliať, opláchnuť a pripraviť pre ďalšie použitie. Hľadali sme iné riešenie, zvažovali sme prenosné chemické WC, až sme sa nakoniec dostali k veľmi jednoduchému riešeniu našich problémov: stačí nám prázdny kýblik od Primalexu (15kg balenie) a redukcia na WC, ktorú má doma asi každý, kto má malé dieťa.

 

 

 

Kýblik od Primalexu

 
 je akurátne vysoký,

 je stabilný,

 veľa sa doňho zmestí (čiže pri dvoch deťoch, ktoré cikajú v noci a potom hneď skoro ráno, nemusíme 4x bežať
s plným nočníkom na záchod).

 dobre sa balí. Po dôkladnom umytí sa doňho vopchá napríklad vrece so špinavým oblečením alebo kopa malých
detských topánok.

 ľahko sa prenáša. Stačí zavrieť vekom a nemusíme sa báť, že doňho niekto kopne a rozleje ho, alebo že sa
potkneme a rozlejeme ho po ceste na WC.

 izoluje zápach. Ak k nemu máte veko (čo vrelo odporúčame), váš nos si ráno, aj po viacnásobnom nočnom použití
kýblika, vôbec nič nevšimne.

 v prípade núdze je použiteľný aj pre dospelú osobu.

 

 

Na údržbu potrebujeme Savo alebo iný osvedčený čistiaci prostriedok a slnko. Odporúčam nechať vždy ráno pred stanom / chatou na pár hodín vyvetrať a vyslniť.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Komentáre:

  1. Lenka Sitárová

    vtipné, nápadité, ale hlavne účelné:)

  2. Sikovny napad!

  3. Kýbel som tiež používal a skúsenosť hovorí, že keď ho vysteliete igelitkou (neviem ako moc ste ekofašisti, našiel som tento blog náhodou) tak čistenie sa ešte viac zjednoduší

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *