Šťastie v bublinách

10. apríl 2017

 

 

Pre všetky deti a detičky, ktoré majú problémy s vyjadrovaním a uvedomovaním si vlastných pocitov  (ale aj pre všetky ostatné) ponúkam tip na krátku aktivitu – Šťastie v bublinách. Rodičom či učiteľom pomôže pri nákuku do detskej duše, deťom pomôže porozmýšľať nad tým, čo vlastne cítia.

 

Dieťa vpisuje do bubliniek dôvody, prečo je šťastné a spokojné, alebo naopak: kedy je smutné či nahnevané. U nás došlo k zaujímavej situácii: Dieťa, ktoré ma presviedčalo, že určite nebude vedieť nič doplniť do “šťastných“ bublín, pretože tento život je zlý a nanič, malo nakoniec problém s dopĺňaním tých “smutných“ bublín 🙂 . Rozhovorom sme prišli na to, že má vlastne veľmi dobrý a spokojný život, že je obklopené láskou a šťastím a že je mnoho vecí na ktoré sa môže tešiť. …len ich treba chcieť uvidieť.

 

 

Bubliniek je veľa a niektoré deti môžu mať problém ich všetky zaplniť. Ak máte dieťa, ktorému by prázdne miesta vadili, môžete sa na začiatku dohodnúť, že do všetkých bublín, ktoré ostanú prázdne nakreslí obrázok, vyšrafuje ich, alebo ich vyfarbí.  Tým sa stratí tlak a zároveň sa predíde frustrácii.

 

Na stiahnutie: Šťastie v bublinách

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *