Prievidzký Lesopark

4. júl 2012

 

 

Dnes doobeda sa našim deťom splnil sen: mohli sa hrať na ihrisku dovtedy, kým ich to neomrzelo. Tento stav prišiel po 3 a pol hodine, kedy ochotne opustili preliezačky a šli obedovať. Túžba našich krpcov liezť hore-dole, šmýkať sa, kolotočovať sa a hojdať sa bola naplnená v Prievidzskom lesoparku, resp. na jeho okraji, kde je hneď pri vstupe relatívne rozsiahle, voľne prístupné detské ihrisko. Okrem preliezačiek, hojdačiek, lezeckých stien, pieskoviska, šúchal, rebríkov a tunela je tam aj množstvo lavičiek so stolmi, altánky, ohniská a o kúsok ďalej je ihrisko pre loptové hry. To všetko v tieni vysokých štíhlych agátov a borovíc.

 

 

Tesne pri ihrisku sa nachádza reštaurácia/bar (nenavštívili sme), WC a parkovisko pre možno 20 aut. Od ihriska vedie niekoľko značkovaných chodníkov, ale dá sa ísť aj bez značiek, len tak sa vnoriť do lesa a chodiť po cestičkách, z ktorých vedie veľa odbočiek, ktoré sa rozdeľujú a križujú a zas spájajú. V lese je príjemne aj v horúcich dňoch.

 

 

V lesoparku sme si overili, že ani Zoja, ani Beny nezabudli za tie 2 týždne komunikovať s inými deťmi, že stále vedia, čo je to striedať sa, čakať a dávať pozor na malé bába. Zojinej pozornosti  trochu ušlo, že už nie sme vo voľnej prírode a stiahla si nohavice uprostred ihriska, že ide cikať. Nakoniec sme sa však prepracovali až na záchod, po tom, ako si ich stiahla po ceste ešte 2x, však: „Tu už je trávička!!!!“

 

 

Ako sa tam dostať:
Ak prichádzame od Handlovej, odbočíme na prvej veľkej križovatke na Nitrianske Pravno. Nachádzame sa na ceste 64, ulica Nadjazdová. Pokračujeme stále rovno. Ulica Nadjazdová prechádza do ulice Matice Slovenskej a neskôr Necpalskej cesty. Pre nás to nič neznamená, stále ideme “rovno“, po hlavnej. Hľadáme hnedú tabuľu, ktorá nám prikáže odbočiť do prava na Lesný park / Lesopark. Sledujeme hnedé šípky, dovedú nás až na parkovisko.
Prístupnosť / náročnosť / terén:
Na ihrisku je udržiavaná tráva, po lesnej časti lesoparku sa pohybuje po lesných chodníkoch.
Pre deti:
Detské ihrisko. Drevené sochy znázorňujúce bežných ľudí, rozprávkové postavy…
Poplatky, vstupné, otváracie hodiny:
Parkovné: žiadne
Vstupné: žiadne
Tuším sa platí poplatok za použitie ohniska/altánku. Keď sme tam boli, chodilo tam veľa ľudí, aby si objednali termín, keď je ten-ktorý altánok voľný.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *