RZ Levočská dolina

28. jún 2013

 

 

Kemp v Levočskej doline bol práve v hravej nálade. Privítal nás lejakom a blatom. Tráva bola premočená, dole svahom stekali riečky, kolesá auta nechávali za sebou hlboké bahnité ryhy. A nasledujúce ráno bolo ľúbezné a plné slnečných sľubov. Strávili sme celý deň na výlete, a keď sme sa vrátili do kempu, opakovalo sa to znova: dážď, blato, rozmočená zem, zima a voda, voda, voda úplne všade. A ráno opäť také nádherné, ako predošlý deň! Škoda, že sme už museli odísť. Zaujímalo by ma, či by sa to opakovalo aj po tretí krát.

 

 

Poloha

Rekreačné zariadenie Levočská dolina nájdeme 3-4 kilometre na sever od Levoče. Nie je ťažké sem trafiť. Ak ideme od Prešova, na prvej veľkej križovatke odbočíme vpravo. Potom už len rovno, rovno za mesto. Vstup do areálu rekreačného zariadenia bude po pravej ruke.

 

 

Ubytovanie

Ubytovanie je možné (čo sme si všimli):
– v penzióne, v 2 a 3-lôžkových izbách s vlastným WC, kúpeľňou a chladničkou
– v 2 a 3-lôžkových chatkách (WC, kúpeľňa a kuchynka sú spoločné)
– v kempe (WC, kúpeľňa a kuchynka sú spoločné)

Plochu na kempovanie tvorí rozsiahla trávnatá lúka. Kempujúci sa o priestor delia s obyvateľmi chatiek, ktoré sú tam rovnomerne porozmiestňované. Takmer celá plocha je bez možnosti tieňa, len niekoľko stanov sa zmestí do hornej časti, pod borovice, ku krytému altánku.

Lúka, ktorá je určená pre stany má jednu veľkú nevýhodu: je šikmá. Je pravda, že sa snažili na niekoľkých miestach so svahom bojovať a vytvorili umelé plošinky. No pri plnom kempe sa musí väčšina ľudí uspokojiť so stanovaním v kopci.

 

  

Vybavenie a služby

Kemp má spoločné WC a kúpeľňu. V jednej budove sú aj pánske aj dámske. Záchody, umývadlá, sprchy aj dlážky boli obidva dni ktoré sme tam boli bezchybne čisté. Napriek tomu mám výhrady:

Záchody v ženskej časti sú veľmi nešťastne spravené. Misa je extrémne blízko pri kabínkových dverách. Keď si na záchod sadne vyššia žena, nemá kam dať nohy a hlavu, ak chce zavrieť dvere. Keď ich už zavrie, tak sa musí pripraviť na akrobatické cvičenie pri utieraní sa.

Celé umývárky majú otvorenú strechu, tzn. že stena nedolieha až k streche a pod strechou je stabilne diera. Teplota vonku = teplota vnútri. Na jednej strane je to veľmi fajn: smrad zo záchodov sa priebežne vetrá, vlhkosť sa vysúša, nikde žiadne plesne a hniloba. Na druhej strane, keď je náhodou vonku 10 stupňov a fúka studený vietor (čo je aj v lete úplne bežné), sprchovať sa a dávať deti na záchod v takej zime je značne nepríjemné a zdravie ohrozujúce.

 

V kempe je voľne prístupná kuchynka. Kuchynku tvorí jedna veľmi špinavá a mastná (ale funkčná) dvojplatnička, špinavý a mastný stôl, zopár stoličiek, chladnička (funkčnosť sme neskúšali) a výlevka kde tiekla iba studená voda. Ešteže máme Jar a tá umyje mastnotu aj za studena! Kuchynka vyzerala veľmi zanedbano a špinavo, ale to už je možno z časti aj vizitka hostí.

Na stanovej lúke je niekoľko lavíc, jeden krytý altánok s lavicami a stolom, ďalší altánok bol v čase nášho pobytu vo výstavbe.

Stanovo-chatková lúčka je oplotená. Na noc sa brána na príjazdovej ceste do kempu zatvára. Celý areál strážia sympatické psíky.

Je dosť možné, že v rekreačnom zariadení poskytujú turistom rozmanité služby, ale my sme žiadnu nepotrebovali, ani nevyužili.

 

 

 

 

Pre deti a ostatné hravé tvory

Pri sociálnych zariadeniach je malé detské ihrisko s preliezkami, povyše je prírodné volejbalové ihrisko.

Areál kempovej časti rekreačného zariadenia je veľmi pekný, prívetivý, zelený, obkolesený lesmi.

 

 

Kam na výlet v okolí

Rekreačné zariadenie Levočská dolina sa nachádza pri Levoči. Levoča je mesto pútí, pamiatok, oltárov, chrámov a histórie. Okrem iného sa v Levoči nachádza 18,5 metrový gotický oltár, ktorý je najväčším dreveným gotickým oltárom na svete.

Kúsok od kempu je viacúčelová vodná nádrž s možnosťou kúpania, člnkovania, windsurfingu, rybolovu, atď.

Na juhozápad od Levoče je Slovenský Raj s bohatými možnosťami turistiky.
Na východ nájdeme Spišský hrad.
Ešte ďalej na východ, až za tunelom Branisko je jaskyňa Zlá diera a Lačnovský kaňon.
Na juhu je Spišská Nová Ves, kde sa nachádza zoo.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *