Detský spacák Husky kids Magic

 

 

Prvý rok v stane spávali deti pod dekami. Nebolo to veľmi praktické. Deky pravidelne končili v rôznych kútoch stanu a my sme ich museli v noci s baterkou zhľadávať a deti opätovne prikrývať. Okrem toho boli deky často nepostačujúce, deti vychladli a bolo potrebné pristúpiť k obliekaniu druhej a niekedy aj tretej vrstvy.

 

Tepelný komfort

Pre detský spacák Husky kids Magic sme sa rozhodli najmä preto, že udáva pocit komfortu aj pri mínusovej teplote, konkrétne -4°C. Nemali sme možnosť vyskúšať teploty pod nulou, ale odhadujem že 5-6 stupňové ranné zimy sme zažili. Deti boli aj vtedy vyhriate – teplé ruky, teplé nohy, teplý nos. Zatiaľčo my sme sa s Mirkom nadránom obliekali do svetrov (máme spacáky ktoré sľubujú komfort pri teplotách okolo 0°C), deti boli horúce ako dva malé radiátory.

Toto sú teploty udávané výrobcom:

Extreme: -12°C

Low comfort: -4°C

High comfort +3°C

Spacák je dvojvrstvový. Náplň: 2 x 190 g/m2, duté vlákno 4-kanálikové.

 

 

 

Veľkosť a pohodlie

Spacák je možné pre malé deti skrátiť. Je to veľmi jednoduché: odzipsuje sa spodná časť, prizipsuje sa dno a je to. Skrátený spacák je pre deti do 130cm, predĺžená verzia je pre deti do 160cm. Aké sú výhody?

1. Malé dieťa nemíňa zbytočne veľa energie, aby “vykúrilo“ veľký priestor spacáku.

2. Odzipsovanú časť môžeme vložiť do skráteného spacáku a vytvoriť tým dodatočnú izoláciu pre nohy dieťaťa.

3. Odzipsovaním spodnej časti znížime hmotnosť spacieho vaku. Je to len pár desiatok gramov, ale pri viacdňovom nosení na chrbte aj to poteší.
 

Spacák je široký a priestranný. Látka na vnútornej strane kapucne je veľmi príjemná na dotyk. Kapucňa je samozrejme sťahovateľná, ale o tom naše deti nechceli ani počuť. Museli sme im ju sťahovať až keď tvrdo spali a aj to len trochu, aby si to nevšimli.

 

Bonusy

Spacák má z vonkajšej strany malú kapsičku na drobnosti, ako napr. vreckovky alebo mini-baterku či MP3 prehrávač. To určite ocenia väčšie, samostatnejšie deti. Naše si to ani nevšimli.

Spacák môže ma pravý alebo ľavý zips. Pre nás to bolo veľmi praktické – každý spí na inej strane dieťaťa a vďaka tejto možnosti máme k deťom okamžitý prístup z tej svojej strany.

Spacáky sa dajú zozipsovať dokopy.

Povrch je vodo-odpudivý. Neviem ako by vydržal rosu, alebo mierny dážď, ale keď sa na neho niečo rozleje, nevpije sa to. Táto vodoodpudivosť tiež uľahčuje umývanie drobných znečistení vlhkou handrou.

Predáva sa v zelenej a červenej farbe. (Hurá! Konečne nie v ružovej a modrej!)

 

Veľkosť a hmotnosť zbaleného spacáku

V zbalenom stave je spacák dosť veľký 40 x 20 cm . Má síce kompresný obal, ale ani ten to veľmi nezachráni. Tak isto je celkom ťažký – 1470g (nevážili sme, údaj výrobcu). Kupovali sme ho však hlavne preto, že je teplý a že z neho deti rýchlo nevyrastú. Nedá sa všetko. Aj tak sa zvyčajne viezol v aute a tých pár dní čo bolo treba sme ho odniesli.

 

Cena

sa pohybuje od 35 do 48 eur.

 

 

Celkovo sme nadmieru spokojní. A asi aj deti. Benjamín trochu protestoval, ale on je všeobecne nerád zakrytý a aj v mrazoch s obľubou spí len tak – bez deky či periny. Keby sme mali kupovať ešte raz, rozhodneme sa rovnako.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *