Zoo Bratislava

27. jún 2014

 

 

Po včerajšej prehliadke Prírodovedného múzea, ktorej dominovali vypchaté zvieratká, sme dnes pokračovali živými zvieratkami v Bratislavskej Zoo. Vystihli sme veľmi dobrý čas: deň, keď sa v školách dávali vysvedčenia a zoo bola takmer prázdna. Žiadne školské výlety, ani prázdninové rodinné výlety.

 

Lev, medveď, vlk aj pelikány sa deťom samozrejme páčili. Do zoo sa obe tešili a myslím, že ich očakávania sa tradične naplnili. Tentoraz sa ale najviac tešili na Dinopark. Minulý rok v Košiciach sme ich ešte do Dinoparku nebrali, pretože v tom čase ešte ani poriadne nevedeli, čo dinosaurus je (bol), kedy žil a že dnes už vlastne nežije. Zdalo sa nám to úplne zbytočné. Rok sa s rokom stretol,  detičky naštudovali detskú encyklopédiu dinosaurov, pozreli zopár náučných videí a vyzbrojení základnými informáciami sa nevedeli dočkať ozajstných dinosaurov.

 

 

Dinopark zatienil všetky žirafy, sibírskeho tigra, hrochy, klokany, lamy a dokonca aj leňochoda.  Benjamínko sa naozaj bál a snažil sa nás zachrániť a presvedčiť aby sme odtiaľ radšej čo najrýchlejšie utekali, lebo inak sa stane niečo strašné. Zojka sa tvárila, že sa ani trošku nebojí, ale sama pri jašteroch ostať nechcela. Po čase sa ťahanie smerom k východu zmenilo na pevný stisk ruky, potom na normálne držanie ruky a kým sme prišli k T-Rexovi, pobehovali už deti medzi  dinosauríkmi ako medzi sliepkami. Iba občas sa obzreli ponad plece a skontrolovali, či sa k nim náhodou niečo neblíži. Pre istotu.

 

 

Bratislavská zoo je veľká a priestranná. Nemali sme pocit, že by tam bolo málo tieňa a dokonca ani nebol problém nájsť vždy nejakú lavičku ukrytú pred slnkom. To možno preto, že zoo bola naozaj takmer prázdna a o tieň nebolo potrebné bojovať.

Vzhľadom na to, že zoo je veľká, jej citeľným mínusom je problematické prepojenie chodníčkov. Chodníky sú robené tak, že ak si niekto chce prejsť celú zoo, musí ju prejsť 3x tam a späť po takmer celej jej dĺžke: k lamám, klokanom a vlkom a späť; Dinopark až k T-Rexovi a späť; k zubrom, bažantom a jeleňom a späť.  To sa nám zdalo zbytočne únavné. Napriek tejto drobnej chybe sme boli spokojní a ďakujeme za pekný zážitok.

 

 

Ako sa tam dostať:
Bratislavskú zoo nájdeme v Mlynskej doline. Pri zoo je neplatené parkovisko. Dá sa sem tiež dostať MHD, autobus č.30,31,32 a 39 (vystúpime na zastávke ZOO).
Prístupnosť / náročnosť / terén:
Takmer celá zoo je prístupná aj kočíkujúcim rodinám. Kočíky neprejdú len cestu hneď od Dinoparku ku klokanom. Musia to obísť a ísť z druhej strany.
Pre deti:
Zoo, dve detské ihriská
Poplatky, vstupné, otváracie hodiny:
Otváracie hodiny
Vstupné

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *