Mini zoo pri Počúvadle

4. august 2012

 

 

Počúvadlianske jazero ponúka možnosť plávania, člnkovania, pri vode polihovania a iných s vodou spojených aktivít, ktoré ma veľmi nelákajú. Okrem toho je to veľmi pekný tajch obkolesený lesmi, a mimo kúpacej sezóny, keď tam takmer nikto nie je, je to očarujúce, upokojujúce miesto.

 

Keď sa človek prejde okolo jazera, narazí pri hoteli Topky (hotel s vežičkou) na malú súkromnú zoo. Zoo nie je ohradená, je k nej voľný prístup od cesty. Sú tu prevažne bežné domáce zvieratá, ako kozy, ovce, somárik, prasiatka, sliepky, husičky, králiky, kone; ale aj zvieratá žijúce vo voľnej prírode: bažanty, srnka či kačky. Naposledy sme tam zahliadli aj jednu sivú korelu. Ohrady sú urobené tak, že k takmer všetkým zvieratám sa dá priblížiť na dosah ruky.
 

 

Siesta

 

Okrem zvierat sú v areáli zaparkované dva staršie traktory, ktoré potešia srdce všetkých malých traktoristov – možno do/na nich nasadnúť a “šoférovať“. Jeden dokonca otáča kolesami, keď sa krúti volantom. Benjamín je z neho zakaždým unesený a je celkom problém ho odtiaľ dostať. Do nedávna fungovalo, keď sme ho lákali na koníky, ktoré sme si z tohto dôvodu nechávali nakoniec. Minule však povedal: „Ja nechcem koníky, ja chcem traktor!!! Poď tam so mnou, Veronka, a budeš ma tam strážiť!“ A bolo hotovo. Nakoniec sa ale dal navnadiť na zablatené krochkajúce prasiatka a na traktor si mohli sadnúť aj iné deti.

 

 

Ako sa tam dostať:
Auto zaparkujeme pri Počúvadlianskom jazere a vydáme sa po chodníku okolo jazera. Vežičku hotela, pri ktorej je zoo vidno odvšadiaľ. Pri hoteli sa nachádza vstup do areálu zoo.
Prístupnosť / náročnosť / terén:
Široký vychodený alebo dláždený chodník prípadne asfaltová cesta. Žiadne strmé svahy, žiadne nebezpečné miesta.
Pre deti:
Zvieratá, traktory a voz, jazero v tesnej blízkosti. Celý areál zoo je v tieni.
Poplatky, vstupné, otváracie hodiny:
Žiadne.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *