Popote six (kempingový riad)

 

 

V akých veľkých hrncoch varíte?

 
Pred 2 rokmi sme vyberali kempingový riad. Hľadali sme niečo ľahké, skladné, praktické, variabilné a zároveň cenovo dostupné. Sme štyria a preto sme sa (logicky) zamerali na riad pre 4 osoby. Možností bolo niekoľko, bolo z čoho vyberať a to ma potešilo. Moja radosť však mala krátke trvanie.
 

Vedeli ste, že výrobcovia riadu predpokladajú, že 4 ľuďom bude stačiť 2,5 litrový a niekedy dokonca len 1,3 litrový hrniec?!  Už vidím štyroch vyhladovaných trekerov, ako sa po celom dni na suchej strave uspokoja s pollitrom kaše (prípadne polievky alebo cestovín s omáčkou…)! Však to by nestačilo ani nášmu 3-ročnému Benjamínovi! Sme divní, ak pre našu malú rodinu potrebujeme 4-5 litrový hrniec? Mimo komfort vlastnej kuchyne sa zvyčajne varí len raz denne a od tohto jedného razu všetci štyria očakávame, že nás to zasýti na celý deň. 2,5 litrový hrniec nemá šancu splniť tieto očakávania.

 

Hľadali sme teda ďalej a našli sme sadu riadu pre 6 osôb:
 
 

Popote six, značka FERRINO

Sada obsahuje:

  • 6-litrový hrniec
  • 3-litrový hrniec
  • 2-litrový hrniec
  • 1,5-litrovú kanvu na čaj/kávu
  • 2 pokrievky na hrnce, ktoré možno zároveň použiť ako panvice, alebo tácky

(hliník)

 

  • 6 tanierov
  • 6 šálok
  • 2 uzatvárateľné  soľničky

(plast)

 

 

Ľahké a skladné

Všetok riad sa zmestí do najväčšieho, 6-litrového hrnca. Čiže nie je problém so zbalením. Skladnosť človek ocení aj keď potrebuje špinavý riad odniesť k vzdialenejšiemu umývadlu či k potoku. Jednoducho všetko naskladá do maxi-hrnca, rúčku hrnca si prehodí cez ruku a ešte sú aj obe dlane voľné. Sada je ľahučká, odnesie ju aj malé dieťa.
 

 

 

Praktické a variabilné

Nie, mne nie je jedno, že môj čaj chutí ako opečená cibuľka a krupičná kaša vonia po kari. Mám extrémne vyvinuté vnímanie chutí a zápachov. Taká som sa narodila. Keď netreba, nevystavujem sa zbytočne trápeniu. Preto som veľmi rada, že môžem mať viac hrncov, hlavne keď niekedy nie je možné hrnce po použití dokonale umyť.

Popote six nie sú iba hrnce. V balení boli aj taniere a šálky, ktoré sa samozrejme tiež zmestia do maxi-hrnca. Sú z odolného plastu, sú v pekných farbách a sú na nezaplatenie. Soľničky nepoužívame a tak sme ich dali deťom: sú z nich výborné hračky do piesku aj do vody.

Riad znesie surové zaobchádzanie. Ten náš párkrát spadol na betón, obil sa o zárubňu, spadol mi zo stolíka, drhol sa pieskom a samozrejme sme nepoužívali žiadne špeciálne varechy či obracačky. Nijako to neznížilo jeho výkonnosť. Možno je kde-tu preliačený, ale to je všetko.
 

 

 

Nevýhody

Riad je hliníkový, čo by mohol niekto považovať za nevýhodu. Ja som to zatiaľ ako nevýhodu nepocítila.

Nepripaľuje sa (s výnimkou mlieka). Aj keď…vyprážať sme neskúšali, pretože to nerobíme ani doma. Opekať sme tiež neskúšali, pretože  to nerobíme ani doma. Cibuľa sa v hrncoch restuje bez problémov.

Hrnce nie sú vhodné pre niekoho, kto si potrpí na vzhľad. Predsa len je to hliník, a po niekoľkých týždňoch používania nebude vyzerať veľmi esteticky. Nám to až tak nevadí. Je to len také bezvýznamné mínus.

Keby som mohla zmeniť jednu vec, bol by to tvar tanierov: zmenila by som ich na hlboké misky. Potom by sme kvôli polievke nemuseli nosiť plechové hrnčeky.

 

Cena

Pohybuje sa okolo 30 eur (január 2013).

 

Sme veľmi spokojní a zatiaľ sme naše rozhodnutie ani raz neľutovali.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *