Beny píše: Som rád, že som práve tu

1. júl 2020

 

 

Minulú zimu začala pandémia Covidu. Ľudia sa báli, že to neprežijú. Začalo sa viac dezinfikovať a začali sa viac dodržiavať zásady hygieny. Ľudia prestali chodiť tak často do mesta.

Našu komunitu Covid až tak veľmi neovplyvnil, pretože bývame v lese. Napriek tomu sme si museli lepšie umývať ruky, všetko dezinfikovať a do mesta mohli ísť iba tí, ktorí šli nakúpiť. Tí Kamaráti, ktorí k nám chodili len na denný program, prestali chodiť. Rodičia Kamarátov si nemohli brať svojich synov a svoje dcéry k sebe domov. Zrušila sa tkáčska a sviečkarská dielňa. Zavrel sa obchod, v ktorom predávame svoje výrobky.

 

 

Som veľmi rád že som počas pandémie práve tu. Toto sú moje dôvody:

 

  1. Keby som bol doma, na Slovensku, nemohol by som sa ísť von zahrať s kamarátmi. Nemohol by som chodiť na bicykli kedy by som chcel. Bol by som celý čas vnútri. Nikoho by som nestretával a bol by som doma zavretý iba so svojou rodinou. Určite by som sa cítil trochu osamelý a bolo by mi smutno. Mal by som veľa energie a nemal by som ju kde využiť. Na Farme mám možnosť stretávať sa s ľuďmi z komunity a môžem ísť hocikedy von. Aj napriek Covidu môžeme stále chodiť na prechádzky, hrať sa hry, chodiť na výlety a pracovať spolu.

 

  1. Je lepšie, že sme v prírode a nie v meste, pretože je menšia šanca že sa nakazíme Korona vírusom. Máme tu čistý vzduch, veľa slnka, jeme zdravé jedlá a sme veľa vonku. Keby som bol doma, v našom meste, musel by som stále nosiť masku a nemohol by som chodiť von takže by som nemal dostatok slnka a vzduchu a aj tak by bolo väčšie riziko že ochoriem. (Tu musia ľudia nosiť masku len keď cestujú trajektom alebo autobusom.)

 

  1. Keby sme boli doma, moji rodičia by boli bez práce. Sú učitelia, pracujú s ľuďmi, ale teraz počas Covidu by nemohli učiť pretože by nemohli vždy dodržiavať správnu vzdialenosť medzi dvoma ľuďmi. Na Farme rodičia majú prácu a zároveň nás komunita podporuje, máme kde bývať, môžeme používať autá, máme čo jesť a nemusíme sa báť o našu budúcnosť.

 

  1. Na Slovensku by noviny, ľudia a rozhlas hovorili aký je ten Covid nebezpečný a ako sa máme báť a že asi zomrieme. Stále by nám hovorili čo máme a čo nemáme robiť. Myslím si, že ľudia by mali zlú náladu, pretože by boli vystrašení z Korony a nechceli by sa so mnou rozprávať, lebo by sa báli, že sa odo mňa nakazia. Všimol som si, že tu sú ľudia stále milí, aj počas Covidu. Sú príjemní, poradia, porozprávajú sa a zdá sa, akoby sa ani trochu nebáli Korona vírusu. A to je dobre, lebo potom sa ani ja až tak veľmi nebojím.

 

 

 

Autor: beny

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *