Beny píše: 5 dôvodov prečo sa teším do Kanady a 5 vecí ktoré mi budú chýbať

14. august 2019

 

 

Prečo sa teším

 

1.Budem skoro stále v prírode. Farma Glenora je obkolesená lesom. Mám rád prírodu. Mám rád ako spievajú vtáčiky, aké je to v lese tiché. Skoro všetko je tam hnedé, zelené a žlté – to sú moje najobľúbenejšie farby.

2.Nebudem musieť jesť rukolu. Veronka na balkóne pestuje rukolu, stále nám ju chce dávať do šalátu a ja ju nemám rád.

3.Budem žiť v dome. Bude to nové a to sa mi páči.

4.Ujdem fajčiacim susedom. Niekedy, keď si otvoríme okno, musíme ihneď aj zavrieť, pretože sa nám byt naplní dymom a my máme “cigarety zadarmo“ proti svojej vôli. O pár dní už smrad nebude!

5.Dozvedel som sa, že jedna pani na farme má mačku ktorá sa volá Rhu (čítaj Rú). Milujem mačky!

 

 

Zojkin a môj bunker v lese

 

 

Čo mi bude chýbať

 

1. Hranie sa vonku s našimi susedmi a hranie prekopky. To je hra skoro ako futbal. Vždy sa pri nej vybeháme, vybláznime a vykričíme.

2. Moja rodina, ktorá ostane na Slovensku. Bude mi chýbať chodenie s dedom Ivanom na plaváreň, jazerá, na lyžovačky a cyklotúry, aj koláče od jednej a druhej babky. Od babky Evy hlavne makový koláč so slivkami a od babky Ivice zas medové rezy a štrúdľa.

3. Naša knižnica. Mám rozčítané tri série kníh z knižnice: Percyho Jacksona, Kroniku temného dávnoveku Doktora Proktora. Sú poriadne zaujímavé! Tesne ich stihnem dočítať. Budú mi chýbať návštevy knižnice a vyberanie kníh.

Keď si v knižnici vyberieme knihy, zvyčajne si potom vyrábame záložky z papiera a Veronka sa zatiaľ porozpráva s pani knihovníčkou. Naša pani knihovníčka je veľmi milá a vyzná sa vo všetkých knihách, ktoré tam sú. Ja by som si to v živote nezapamätal! Keď prídeme do knižnice, je mi tam príjemnejšie ako v iných cudzích miestnostiach. Vždy si užívam to ticho ktoré v knižnici je.

4. Park a mini ZOO.

5. Naša chata a vylepšovanie bunkra, ktorý som si tam so Zojkou postavil. Dúfam, že aj v Kanade nájdem nejaké vhodné miesto na postavenie bunkra.

 

 

 

Autor: beny

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *