Bazén, žaby a búrková tma

4. jún 2017

 

 

Dnešné studené ráno sme zistili, že tie úzke gauče na ktorých sme spali sú vlastne rozkladacie a nasledujúcu noc sa teda nebudeme musieť pri pretáčaní sa z boka na bok nadhadzovať ako palacinky. Tak isto sme zistili, že ovsené vločky čo tu máme na raňajky sa ani za svet nechcú uvariť v mlieku, ale napriek tomu nie sú vôbec zlé. Naostatok sme zistili, že kombinácia dvoch čajov – čierneho a harmančekového – je pitná a chutná.

Potom sa šlo do práce. Dnes je nedeľa a preto všetci spali dlhšie. Okrem nás, pretože bio-hodiny nepustia. Dávali sme bazén do bazéna. Najprv sme vyčistili starý betónový bazén a potom sme tam nainštalovali plastový, nafukovací bazén. Popri tom Mirko pokosil trávu okolo bazéna. Deti chvíľu pomáhali a potom sa hrali s Amirom (psom), ale hlavne: chodili okolo jazierka a pozorovali žaby.

 

 

Na jazierko vidíme z našej malej verandičky za domom. Vedie od nej krátky chodník a štyri veľké schody. Tie končia až pri čiernozelenej hladine. Jazero je plné žiab a tie kŕkajú od skorého rána. Sú zelené a hnedé, maličké aj veľké. Je ich tu všade plno. Zo desať usušených sme dnes ráno vytiahli z bazéna, ich šťastnejšie kamarátky poskakujú okolo a kŕkajú a kŕkajú. Deti sa na ne stále chodia pozerať, obiehajú jazierko dookola a hľadajú kde ich je najviac. Benjamínko dnes pri obede rozprával hlavne o žabách. Ponúkam úryvok z jeho monológu (kto ho poznáte, predstavte si vytreštené oči, živú mimiku a pre bezprostredných prísediacich nebezpečnú gestikuláciu):

Tam bola taká žabka. Asi takáto (ukazuje prstami). Mala by sa volať skokan veľký, nie skokan hnedý! A dvomi veeeľkými skokmi skočila a bola skoro pri jazierku. Tak som sa tváril ako žaba a tiež som tak skákal, ako ona. Potom som sa s ňou chvíľu rozprával…a potom skočila do vody. Krásna bola! Veľká! Mala by sa volať skokan veľký. To by bolo lepšie meno. Aj ja by som chcel byť žaba.

 

 

Teraz je poobedie a skoro celkom tma. Podľa satelitu sa sem blíži obrovská búrka. Hromy počuť už hodnú chvíľu. Zdvihol sa vietor a konečne nás oslobodil od múch a komárov. Deti hádžu šípky do rozbitého terča. Mirko si šiel vypýtať sekeru na zajtra. Budeme čistiť neďaleký pozemok od konárov a trávy.

Rozpršalo sa. Pozbierali sme všetko z verandy a bežali sme do domu. Pred pár minútami vyplo elektrinu a v domčeku je úplná tma. Lampy chvíľu blikali, ale nakoniec zhasli. Blýska sa a hrmí priamo nad nami. Leje. Zojka sa bojí a Samko chce pozerať rozprávku na mobile. Obaja sedia na gauči pod dekou a čakajú až elektrina naskočí. Idem spraviť večeru a čakať s nimi.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *