Exteriérová časť Múzea SNP v Banskej Bystrici

31.júl 2012

 

 

Trochu zvláštne miesto pre návštevu s deťmi, ale prečo nie… Malým deťom sa pri lezení na tanky, obrnené transportéry a húfnice nevybavuje nič negatívne. Pre nich sú to len zaujímavé preliezky.  Keď som sa im snažila vysvetliť, že niečím takým sa zabíjali (a stále zabíjajú) ľudia, samozrejme mi nerozumeli. Zojka hlavne nedokázala pochopiť, prečo by niekto zabíjal ľudí. Ťažko vysvetlím niečo, čo ani ja neviem pochopiť. Deti to asi veľmi neriešia. Ani tie menšie, ani tie väčšie. Asi by som nedokázala liezť po tankoch a mať z toho radosť. Deti z toho ale mali radosť a to bolo hlavné. Rozprávanie o vojne a smrti bude musieť ešte veľa rokov počkať.
 

 

Zlatým klincom bola návšteva lietadla. Vyšli sme po schodíkoch a vstúpili do nakloneného lietadla. Do kabíny pilota bol vstup zakázaný, ale dá sa tam nakuknúť. Po stranách sú sedadlá a na stenách z vnútra lietadla sú staré fotky. Nebolo to nič úžasné – obyčajné staršie lietadlo – ale deťom, a najmä Samkovi sa to páčilo.

 

 

Ako sa tam dostať:
Dá sa zaparkovať tesne pri múzeu (platené parkovisko), alebo pri železničnej stanici Bystrica-mesto (neplatené parkovisko). Odtiaľ je to asi 15-20 minút chôdze (dospelý bez malých detí prejde oveľa rýchlejšie).
 
Prístupnosť / náročnosť / terén:
Exteriérová časť múzea je v tesnej blízkosti budovy Múzea SNP. Celý areál sa nachádza v tieni, chodí sa po chodníkoch.
Pre deti:
Tanky, húfnice, protilietadlové delá, obrnené vozidlá… Čo viac si môže dieťa želať?!  : -) 
Poplatky, vstupné, otváracie hodiny:
Vstup do lietadla je 0,50 E, do 3 rokov zdarma. 

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *