Termálny prameň Lukavica

10. august 2012

 

 

Čo poteší deti? Voda z prameňa. Čo ich poteší ešte viac? Teplá voda z prameňa. A čo ich poteší úplne najviac? Keď sa v tej teplej vode z prameňa môžu čľapkať.

 

 

Keď sme sa rozhodli ísť k termálnemu prameňu pri Lukavici, deťom sme nepovedali nič, len že to bude prekvapenie. Nevedeli sme aká hlboká je voda, nevedeli sme, aké je tam dno, alebo či voda nebude prihorúca. Nechceli sme aby sa zbytočne tešili, ak by sa nakoniec ukázalo, že sa tam vlastne nebudú môcť okúpať.

 

 

 

Bolo celkom chladno a slnko len občas zasvietilo spoza sivých mrakov. K prameňu sme trafili a zaparkovali sme auto asi 100 metrov poniže. Okolo prameňa bolo dosť odpadkov, najmä papierových vreckoviek a fliaš. Voda však bola čistá. Dno je rovné s malými kamienkami, teplota akurát a hĺbka práve Samkovi do pol hrude. Deti sa polhodinu vyšantili v malom prírodnom bazéniku medzi modrými vážkami a mohli sme ísť domov. Dlhšie ako tú pol hodinu by ich to asi aj tak nebavilo. My sme to brali ako zaujímavý, doplnkový program na poobedie, ako zaslúžený relax po tom, čo zvládli doobedňajší okruh cez Kečku.

 

 

Ako sa tam dostať:
V Žarnovici odbočíme na Lukavicu. Ideme stále hore, rovno po ceste, kým neprídeme na T-čkovú križovatku pri Lukavickom kostole. Odbočíme doprava. O asi 50 metrov odbočíme doľava na lesnú cestu. Domy nechávame za sebou a ideme stále rovno po dosť nerovnom teréne cesty (pozor na podvozok!). Po asi 100 metroch odbočíme vľavo, na cestičku k prameňu. Už len zopár metrov a sme na mieste.
Prístupnosť / náročnosť / terén:
Dá sa parkovať tesne pri prameni. My sme sa dostali asi 100 metrov poniže.
Pre deti:
Malý prírodný bazénik. Výška vody je asi 70 cm.
Poplatky, vstupné, otváracie hodiny:
Žiadne.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *