Konečne máme prázdniny!

31. máj 2017

 

 

Konečne máme prázdniny! Tento rok predčasné, na začiatku júna začínajúce, dlho očakávané, vytúžené, už dlho plánované a predsa až na poslednú chvíľu organizované, naozaj potrebné, dočasný únik od bežného života poskytujúce, vysnívané prázdniny! Keďže sme všetci v našej rodine školo-povinní alebo školo-viazaní, rok u nás končí s koncom školského roka a začína s jeho začiatkom. Čas medzi týmito dvomi bodmi je vlastne bezčasový, nikam nepatriaci priestor v ktorom všetko funguje inak 🙂 .

Tieto bezčasové prázdniny sa ideme pozrieť do Poľska. Tak ako pred 2 rokmi v Českej republike aj tentoraz navštívime cez stránku helpx.net pár rodín a komunít, ktoré sú ochotné podeliť sa o jedlo a ubytovanie, pozornosť a čas, skúsenosti a vedomosti za niekoľko hodín práce na ich záhrade, poli, statku, v lese, v stajni, v sade či v kuchyni.

 

 

Hostitelia v Poľsku sú výrazne zameraní na učenie angličtiny: väčšie aj menšie jazykové školy a organizácie hľadajú pomocníkov-dobrovoľníkov, ktorí by viedli konverzačné kurzy, ozvláštňovali hodiny svojim rozprávaním alebo robili vedúcich v jazykových táboroch. Takejto práci sa budeme snažiť vyhnúť, predsa len – robíme ju po celý rok a potrebujeme na chvíľu robiť niečo úplne iné. Čo to však nakoniec bude, ukážu nasledujúce týždne.

Pred nami sú ešte 2 dni do odchodu. Zajtra pečieme niečo sladké na cestu, pozajtra sa balíme a popozajtra vyrážame skorým ranným vlakom zo Zvolena. Po mnohých mesiacoch zasa raz budeme môcť vyskúšať, ako v reálnom, otvorenom a cudzom svete fungujú tí ľudia, ktorí sa z nás medzičasom stali. Verím, že to bude veľmi vtipné a zábavné.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *