Arte Diem

17. august 2014

 

 

Dnešný deň bol mimoriadny a netradičný. Ani sme nepracovali, ani sme nechodili po kopcoch, ani sme nehrali futbal. Dnešný deň bol vyvrcholením umeleckého tábora ARTE DIEM, na ktorom sa zišlo 22 ľudí z rôznych krajín, aby si vymenili skúsenosti a naučili sa niečo nové z oblasti hudby, grafiky, kresby a divadla. Pod vedením štyroch umeleckých vedúcich sa takmer dva týždne pripravovali, maľovali, skúšali a zlepšovali, aby nám dnes mohli ukázať, čo dokážu.

Na festival boli pozvaní ľudia zo Stöđvarfjörđuru a širšieho okolia, ale prišlo len málo domácich. Naši mládežníci tvorili väčšinu obecenstva. Hrali sa divadielka, bubnovalo sa, maľovalo sa na tvár aj na papiere, čítali sa rozprávky a prednášali sa príbehy, na stenách viseli obrazy, na stole boli výborné koláče, pizza, polievka, čučoriedkový džem, banánový chlieb, sušienky aj chalva, všetko domácej výroby.

 

 

Dobré jedlo, dobrá organizácia, zaujímavý program, uvoľnená atmosféra, výborná nálada a spokojní účastníci. Myslím, že očakávania tvorcov festivalu sa naplnili a mohli mať pocit z dobre vykonanej práce. Každý si festival užil, každý si mohol vyskúšať čo ho zaujímalo, všetci sa usmievali a boli radi, že to tak dobre vyšlo.

Teraz všetci sedia okolo ohniska pod našimi oknami a opekajú teľacinu. Zdá sa, že dnes budú oslavovať až do zajtra. My ideme spať, pretože nás zajtra čaká normálny deň plný povinností a práce.

 

 

 

Autor: tikaka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *